Teška ozljeda golmana Rudeša zasjenila uvjerljivu pobjedu Istre 1961

03.05.2024 u 19:09

Bionic
Reading

U prvoj utakmici 33. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 je kao gost svladala Rudeš 3:1 (1:1), ali utakmica je pala u drugi plan nakon ozljede domaćeg golmana Mateja Markovića

Gosti su poveli golom Salima Faga Lawala (16), ubrzo potom poravnao je Riad Mašala (19) da bi u drugom dijelu za treću uzastupnu pobjedu Puljana pogađali Mario Čuić (73) i Mateo Lisica (75).

Tijekom prvog poluvremena Rudeš je čak bio i bolja momčad, ali do vodstva je stigla Istra. Kuzmanić u 16. minuti nije dobro glavom očistio ubacivanje iz kornera Petrusenka, odbio je loptu samo na petnaestak metara od svog gola gdje ju je dočekao Lawal i iz voleja pogodio donji lijevi kut.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Samo tri minute kasnije Rudeš je stigao do izjednačenja. Ćorić je prihvatio loptu na desnom krilu i točnim ubačajem naciljao glavu Mašale koji nije imao problema svladati Majkića.

U 36. minuti utakmice došlo je do sudara domaćeg golmana Mateja Markovića i Istrinog Mladena Devetaka.

• +9
Ozljeda golmana, Matej Marković, Rudeš - Istra 1961, 3.5.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Na žalost, golman Rudeša je u tom sudaru izvukao deblji kraj, onesvijestio se pa su suigrači odmah reagirali te ga stavili u bočni položaj. Liječnička je služba odmah priskočila u pomoć te je nesretni Marković ubrzo došao k svijesti.

Prekid je trajao pet, šest minuta, a na kraju je Marković morao napustiti igru. Bio je golman Rudeša na nogama, ali vidno uzdrman...

Utakmica je riješena u razdoblju od 73. do 75. minute kada su dva gostujuća igrača koja su ranije ušla s klupe svladala slabog pričuvnog golmana domaćih Cibana koji je morao zamijeniti ozlijeđenog kapetana Markovića. No, pruženu priliku Ciban nije iskoristio.

U 73. minuti svladao ga je Čuić prizemnim udarcem s dvadesetak metara za vodstvo Istre 2:1.

Samo dvije minute kasnije u njegov bliži kut ušao je i ne odviše precizan niti jak udarac Lisice iskosa s petnaestak metara za konačnih 3:1 i pobjedu gostiju iz Pule.

Ovom pobjedom Istra 1961 je skočila na šesto mjesto ljestvice s 37 bodova, jednim više od sedmog Varaždina, a dva više od osme Gorice, dok je Rudeš odavno izgubio izglede za ostanak, na dnu sa samo sedam bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 72 boda, jednim više od druge Rijeke uoči njihova međusobnog ogleda na Rujevici u nedjelju.